IQOS Rehberi, Bilinmesi Gereken Her Şey!

iqos nedir

IQOS Nedir?

Tütün ısıtma fikri (yakmak yerine) yirmi yıldan fazla bir süredir etrafta dururken, yetişkin tüketicileri tatmin edecek bir ürün oluşturmak yıllarca süren araştırma ve geliştirme sürecini aldı. 8,8 milyon civarında tüketici zaten sigaradan bu ürüne geçmeyi seçti: tütün ısıtma sistemimiz IQOS .

Merkezinde IQOS olan gelişmiş elektronik özel olarak ısıtılan tütün birimleri tasarlanmıştır ısı. IQOS bir lezzetli nikotin içeren tütün serbest bırakmak için yeterli tütün ısıtır  buhar ancak tütün yakmadan .

İşte kilit nokta: Bir sigaradaki tütün 600 ° C’nin üzerindeki sıcaklıklarda yanıyor ve bu da yüksek miktarda zararlı kimyasal içeren duman üretiyor. Ancak IQOS, tütünü yanma , ateş, kül veya duman olmadan 350 ° C’ye kadar çok daha düşük sıcaklıklara ısıtır . Düşük sıcaklıkta ısıtma, ısıtılmış tütünün gerçek tadını çıkarır. Tütün ısıtıldığı ve yakılmadığı için, zararlı kimyasalların seviyeleri sigara dumanına kıyasla önemli ölçüde azalır.

Oradaki ne? Nikotin içeren bir buhar – duman değil – bu, IQOS’u sigara içenlere hitap eden dumansız bir ürün yapar .

IQOS nasıl çalışır?

IQOS , iki versiyonda mevcut olan bir tütün ısıtma sistemidir. Birincisi üç ana bileşene sahiptir – ısıtılmış bir tütün ünitesi ( HEETS veya HeatSticks olarak adlandırılır ), bir IQOS tutucu ve bir şarj cihazı. İkincisi, tutucu ve şarj cihazını birleştiren ve pili şarj etmeden çoklu kullanımlara izin veren entegre bir üründür.

Her ikisi de aynı şekilde çalışır: Heets (ısıtılmış bir tütün ünitesi) IQOS tutucu içindeki yuvasına yerleştirilerek ve tutucu üzerindeki tuş yardımı ile aktif edilerek çalışmaktadır.

Sonra ısıtılmış tütünün gerçek tadını çıkarmak için ısıtılmış tütün ünitesinden faydalanır. Isıtılmış tütün ünitesi tamamlandığında, tüketici tutucudan çıkarır ve daha sonra bir çöp kutusuna güvenli bir şekilde atılabilir.

Tutucu elektronik olarak kontrollü bir ısıtma bıçağı ile tütünü ısıtır. Bıçak, eş zamanlı olarak bir tat deneyimi sağlamak ve yanmayı önlemek için sıcaklığını izlerken, aynı zamanda tütünü 350 ° C’ye kadar olan sıcaklıklara ısıtır. Ayrıca, gerektiğinde kendini kapatan aşırı ısınma koruma mekanizmasına sahiptir. Tutucu, ısıtılmış tütün ünitesine, ısıtma bıçağı vasıtasıyla altı dakika veya 14 nefes, hangisi önce gelirse, ısı verir.

PMI IQOS UGUNLUK BEYANI TIKLAYIN!

  • Yanma ve duman oluşturmaz.
  • Laboratuvar testlerine göre, aerosolü ortalama% 95 daha düşük zararlı ve potansiyel olarak zararlı bileşenlere ( HPHC ) sahiptir ve sigara dumanından çok daha az toksiktir.
  • Amerika Birleşik Devletlerindeki 90 günlük bir çalışma ve Japonya’daki 90 günlük bir çalışma, tamamen THS’ye geçen sigara içen kişilerin, seçilen maruz kalma durumundaki biyolojik belirteçlerin ölçümlerine dayanarak, seçilen HPHC’lere maruz kalmalarını azalttığını bildirdi. Bu azalmış maruz kalma seviyeleri, çalışmalar süresince sigarayı bırakan insanlarda gözlenenlere yaklaştı.
  • Potansiyel zararın biyobelirteçleri üzerine yapılan altı aylık bir araştırmanın klinik bulguları, THS’ye geçmenin sigara içenlerin sağlığı üzerinde olumlu bir etkisi olabileceğini göstermektedir.
  • İç hava kalitesi testlerine göre, aerosol iç hava kalitesini olumsuz yönde etkilemez. THS ayrıca ikinci el duman kaynağı değildir.
  • Araştırmamız, hiç sigara içmemiş ya da sigarayı bırakmış insanlar arasında ve yetişkin sigara içenler arasında tam geçiş için önemli bir potansiyel olarak THS’ye olan ilgisizliğini göstermektedir.

Bugüne kadar yapılan çalışmalar, THS’nin tamamen sigara içen yetişkinler için sigara içmeye kıyasla daha az zarar riski verme potansiyeline sahip olduğunu göstermektedir.

PMI, ABD FDA ile THS için bir Modifiye Risk Tütün Ürünü Başvurusu (MRTPA) sunmuştur, ancak ABD FDA henüz verilerimizi incelememiştir ve sonuçlara ulaşmamıştır. ABD FDA, ABD’de IQOS satışına “halk sağlığının korunmasına uygun” olduğu için yetki verdi .

İndirgenmiş Riskli Ürünler (“RRP”), sürekli olarak sigara içmeye karşı bu ürünlere geçiş yapan sigara içenlere daha az zarar verme riski taşıyan veya mevcut ürünlere atıfta bulunma potansiyeline sahip bir terimdir. PMI, geliştirme, bilimsel değerlendirme ve ticarileştirmenin çeşitli aşamalarında RRP’lere sahiptir. RRP’leri sigara dumanında bulunanlardan çok daha az miktarda zararlı ve potansiyel olarak zararlı bileşen içeren bir aerosol üreten dumansız ürünlerdir.

IQOS ve klasik sigara

Analiz edilen maddeWiki’ye göre inhalasyonun sonuçlarıIQOSKlasik sigaraIQOS kaç yüzde daha az zararlıdır
Temel
Nikotin [μg / sigara]bağımlılık301 361 % 16
Sıcaklık [° C]  330 684 N / A
Nefes sayısı  12,613,3N / A
Uçucu organik madde, 1 sigara başına μg miktarı
  Asetaldehit doğal madde  133 610 -78%
  aseton rahatsız edici 12 95,5 -87%
 acrolein   0,91,1 % 18 
 benzaldehit N / A1,2  2,4% 50 
 Crotonaldehyde toksik, tahriş edici 0,7 17,4 -96%
 Formaldehit Solunum sistemini tahriş eder 3,24,3 -26% 
 Isovaleralddehyde genellikle yemeklerde 3,58,5 -59% 
 propiyonaldehid N / A 7,829,6 -74% 
     
Poliromatik hidrokarbonlar, 1 sigara başına μg miktarı
 naftalinbaş ağrısı, kusma 1,61105  -99,9%
 Acenaftylen N / A 1,9235-99% 
 Acenaften N / A 145 49+ 295% 
 FlorenN / A 1,5 371-99% 
 AntracenToksik, solunum s tahriş eder.0,3 130 -99% 
 Fenantrenkanserojen 2 292-99% 
 Fluorantenkanserojen 7,3123 -94% 
 pirenkaraciğer ve böbrekler için toksik6,4 89 -93% 
 Benz [a] antracenN / A 1,833 -94% 
 Chrysenkanserojen 1,548 -97% 
 Benz [e] acefenantrylen N / A0,5 24 -98% 
 Benzo [k] fluoranten N / A 0,424 -98% 
 Benzo [a] pirenkanserojen olduğundan şüpheleniliyor 0.820 -96% 
İnorganik maddeler, ppm’de duman
Karbon dioksitzehirli, ortak ve doğal3057  > 9000 N / A 
Karbonmonoksitzehirli, oksijen bloğu328 > 2000  N / A
Nitrik oksitzehirli, kas gevşetir5,5  89,4-94% 

IQOS CİHAZIM İLE İLGİLİ TEKNİK SORUN YAŞIYORUM NE YAPMALIYIM?

Bu konuda işin ehli birilerine ihtiyacınız olacaktır. Buradan IQOS Teknik Servis bilgilerine erişebilirsiniz. 

IQOS VE HEETS (TÜTÜN) SATIN ALMAK İSTİYORUM

Bu konuda IQOS online satış sitesi aracılığı ile siparişinizi verebilir. Ürünlerinizi İstanbul içine aynı gün kurye teslimatı ve tüm Türkiye geneline teslimatta ödeme seçenekleri ile alabilirsiniz. IQOS ürünlerini görüp test ederek satın almak isterseniz IQOS İstanbul Mağazası adresinde elden elden satın alabilirsiniz.

IQOS TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR? VİDEO ANLATIM

bu makale yazılmaya devam edilecektir…

IQOS Rehberi, Bilinmesi Gereken Her Şey!” te bir düşünce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp WhatsApp Destek